Świetlice wiejskie - godziny otwarcia

Świetlice wiejskie w Gminie Nowosolna

Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie w ramach swojej działalności prowadzi terenowe placówki kultury, czyli świetlice wiejskie w Starych Skoszewach, Kalonce, Byszewach i Lipinach.  Każda ze świetlica realizuje ciekawą ofertę popołudniowych zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży osób dorosłych oraz seniorów.  Zajęcia w świetlicach są nieodpłatne.

Świetlica wiejska w Byszewach czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17.00 – 21.00.
Prowadzący – Katarzyna Kreft.

Świetlica wiejska w Lipinach czynna jest we wtorki w godzinach 15.00 – 20.00
Prowadzący – Katarzyna Kreft
Do świetlicy zapraszamy również dorosłych. We wtorkowe popołudnia w godzinach 17.00-20.00 odbywają się regularnie WARSZTATY DECOUPAGE.
Od 7 kwietnia - piątki godz. 18.00-19.00 na sali gimnastycznej SP Lipiny odbywać się będą zajęcia taneczne dla pań.

Świetlica wiejska w Kalonce czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach  14.30 - 17.30 oraz w soboty w godzinach 9.00 - 14.00.
Prowadzący – Anna Maćkowiak

Świetlica wiejska w Starych Skoszewach to nasza pracownia rękodzielnicza Swoją działalność prowadzi w piątki w godzinach 16.00 - 21.00. Na piątkowe warsztaty rękodzielnicze zapraszamy młodzież i członkinie KGW. Podczas spotkań w świetlicy w Starych Skoszewach prowadzimy też działania proekologiczne, poznajemy zioła, naturalne metody leczenia i zdrową kuchnię.
Prowadzący – Monika Czubaczyńska-Szram.

Świetlica w Byszewach Majątek

Świetlica w Byszewach zaprasza wszystkich chętnych w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 17.00 – 21.00. Opiekunem świetlicy jest p. Katarzyna Kreft. Uczestnikami świetlicy są osoby starsze, młodzież jak i dzieci. W ramach rocznego planu pracy na świetlicy odbywają się zajęcia socjoterapeutyczne o tematyce związanej z prawidłowym funkcjonowaniem społecznym: rozmowy indywidualne i grupowe poruszające temat profilaktyki antyalkoholowej, antynikotynowej, antynarkotykowej, zachowań agresywnych. Świetlica organizuje również zajęcia sportowe
i plastyczne. We wtorki odbywają się cykliczne zajęcia plastyczne z techniki zdobniczej decoupage.

W każdy piątek w świetlicy odbywa się wspólne gotowanie w ramach programu "Spotkajmy się w kuchni". Te działania cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników świetlicy. Integrują społeczność poprzez  wspólną naukę i  zabawę. Wspólne przygotowywanie i jedzenie potraw oraz wspólne sprzątnie, są pretekstem do rozmów o zdrowym żywieniu i kulturze spożywania posiłków.

Świetlica wiejska w Lipinach


Zajęcia w świetlicy wiejskiej w Lipinach, mieszczącej się w budynku Szkoły Podstawowej w Lipinach, odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 15.00 – 20.00. Opiekunem świetlicy jest p. Wioleta Wodzyńska.

W ramach aktywności realizowane są głównie działania dedykowane dzieciom i młodzieży szkolnej,
w tym:  prace artystyczne i inne aktywności manualne, zajęcia ruchowe, gry i zabawy integracyjne na Sali gimnastycznej. Uczestnikom zajęć proponowane są działania rozwijające wyobraźnię i kreatywność, jak również kształtujące postawy prozdrowotne i proekologiczne, w tym: dyskusje tematyczne, prezentacje czy warsztaty.  Ponadto, w świetlicy wiejskiej w Lipinach, odbywają się spotkania tematyczne dla mieszkańców gminy. Dotychczas odbyły się m. in. zajęcia decoupage i warsztaty świąteczne realizowane w ramach EVS.


Świetlica w Starych Skoszewach – „Klub Strażnica”


Świetlica w Skoszewach znajdująca się w budynku OSP w Starych Skoszewach otwarta jest w środy
i piątki w godzinach 17.00 – 21.00.  Opiekunem świetlicy jest p. Piotr Gumola.  Oferta zajęć dedykowana jest młodzieży oraz osobom dorosłym. Zajęcia odbywające się w ramach działalności podzielone są tematycznie. W środy realizowane są zajęcia artystyczne: decoupage, podstawy rysunku, podstawy kompozycji. W piątki- zajęcia sportowe: siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy, bilard oraz zabawy ruchowe.

Świetlica w Kalonce – „Pod kasztanami”


Świetlica wiejska w Kalonce czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach  14.30 - 17.30 oraz
w soboty w godzinach 9.00 - 14.00.  Opiekunem świetlicy jest p. Anna Maćkowiak.
W ramach działalności świetlicy realizowane są zajęcia plastyczno – manualne, zajęcia stymulujące rozwój umysłowy, zajęcia rekreacyjno – ruchowe, a także zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych.                                                  Co dwa tygodnie w sobotę w godzinach  od 10.00 – 12.00 odbywają się zajęcia decoupage – płatne,
a w każdy czwartek w godz. od 18.00 – 21.00 – brydż dla dorosłych.

Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w zajęciach realizowanych w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie  oraz we wszystkich świetlicach wiejskich.

Zapisz

Website Security Test